איך לגרום לבושם שלי להישאר כל היום?

איך לגרום לבושם להישאר

הציפייה המשותפת עבור כל מי שמשתמש בבושם, תהיה לגרום לו להישאר על הגוף לאורך זמן – כשהשאיפה היא כמובן, ליהנות מריחו הנעים לאורך כל היום.
החדשות הטובות הן, שיש מספר פעולות אותן כל אחד יכול לבצע על מנת לשמר את ריחו הנעים של הבושם לאורך זמן ובין אותן הפעולות:

  • לדאוג לפיזור הבושם בצורה טובה על העור – יש להקפיד על התזה ממרחק של כ-20 ס"מ, כאשר המרחק יכול לייעל את פיזור הבושם.
  • להתיז את הבושם באזור של נקודות הדופק – פרק כף היד, תחתית הצוואר, מאחורי האוזן וכיוצא בזה. זרם הדם באזורים אלו נחשב חזק יותר ולכן, בושם אשר יותז בנקודות אלו יפיץ ריח חזק יותר.
  • להתיז את הבושם על גבי עור נקי – רצוי אחרי מקלחת – כאשר, המקלחת מסייעת בפתיחת הנקבוביות וגורמת לבושם
  • למרוח קרם גוף לפני ההתזה – ככל שהעור שומני יותר, כך הבושם יחזיק מעמד זמן רב יותר.

מי שיקפיד לבצע את הפעולות הללו, לפני התזת הבושם, יוכל להבטיח שהבושם יישאר על הגוף שלו זמן רב יותר וגם יפיץ ניחוח חזק יותר.

דגשים חשובים בבחירת הבושם
לסוג הבושם בו משתמשים, תהיה השפעה לא קטנה על משך הזמן אותו הוא יישאר על הגוף.
לכן, בשלב הראשון ההמלצה היא להכיר את כל סוגי הבשמים ואת ההבדלים ביניהם, כאשר הסוגים הבולטים הם:

Eau de Parfume, Eau de Toilette ו- Perfume extract- לכל סוג יש מאפיינים שונים, אשר אחד מההבדלים הבולטים שלהם, נוגע לאחוז התרכובות הארומטיות.
כך שמי שחשוב לו שהבושם יישאר על הגוף שלו לאורך כל היום, יוכל לבחור בושם אשר נמנה על הסוגים של Perfume extract – אשר מכיל בין 15 ל-40 אחוז תרכובות ארומטיות – יש לקחת בחשבון, שמדובר בסוג היקר ביותר של הבשמים.
מעבר לכך, בהליך בחירת הבושם, חשוב להתאים אותו למשתמש, יש לקחת בחשבון שלפרמטרים כמו: רמת החומציות בעור, גיל ושינויים הורמונאליים והרגלים כמו עישון יש השפעה על הניחוח של הבושם – לכן, בטרם בחירת בושם, לא מספיק להריח אותו על מישהו אחר בכדי להתרשם, אלא, יש לנסות אותו גם על גבי העור של המשתמש.

שמירה על הבושם
בכדי שהבושים יישאר כל היום על גבי העור, יש להקפיד ולשמור עליו בצורה הנכונה. ראשית כל, יש לקחת בחשבון שאורך החיים של בושם פתוח הוא כ-3 שנים – כך שאם יש לכם בושם שכבר פתוח 5 או 6 שנים, אי אפשר לצפות שהוא יפיץ ניחוח חזק או יישאר על העור למשך זמן ארוך.
מעבר לכך, יש לדאוג ולאחסן את הבושם במקום חשוך וקריר. בשביל לוודא שהבושם הוא בעל תוקף, ניתן פשוט להסתכל עליו, להריח אותו ולוודא ששום דבר בו לא השתנה בהשוואה לאיך שהוא היה ביום הפתיחה.

5 בשמים מומלצים לגברים לשנת 2021 – לסקירה המלאה>>

6 בשמים מומלצים לאישה לשנת 2021 – לסקירה המלאה>>

אורן רצון

אורן רצון

"הבושם שלכם הופך אתכם לאטרקטיביים"

חשוב לדעת

חוש הריח הוא אחד החשובים מבין חמשת החושים. … לבשמים יש כמות עצומה של פרומונים ויכולים להפוך אתכם לאטרקטיביים לאנשים, ולהבטיח שהרושם הראשוני הנ"ל והרושם המתמשך יהיו נעימים ובלתי נשכחים.

סקירות נוספות

המלצות וטיפים...